Kranio Sakral Terapi (KST) til husbehov
Jeg tilbyder kurser i KST til husbehov for hesteejere, der ønsker en større forståelse for deres hests krop og gerne vil lære blide teknikker, som kan skabe mere ro, afspænding og kropsbevidsthed i hverdagen.
Kurserne kombinerer teori og praksis, så du både får en forståelse for den kranio-sakrale terapis grundprincipper og teknikker, du kan bruge sammen med din egen hest.
Du kan vælge mellem to kursusformer:
Dagskursus:
Et intensivt kursus på ca. 6 timer, hvor teori og praksis kombineres. Kurset afholdes på jeres egen lokation og er for 2-6 deltagere.
2-dages kursus:
Et kursus for dig, der ønsker mere tid til fordybelse. Kurset består af to kursusdage med ca. 3 ugers mellemrum, så du får mulighed for at øve teknikkerne hjemme mellem undervisningsdagene.
Læs mere om kurserne i kranio sakral terapi til husbehov her
Tilbud til ridelejre og arrangementer
Jeg tilbyder miniforløb til ridelejre og andre arrangementer, hvor jeg kombinerer teknikker fra kranio sakral terapi og hestemassage i en undervisende ramme med fokus på kropsbevidsthed, ro og relationen mellem rytter og hest.
Kontakt mig gerne, så vi sammen kan tilpasse et forløb, der tager udgangspunkt i jeres ønsker